Duben 2009

Mé podvědomí se mi škodolibě vysmívá

29. dubna 2009 v 18:11 | Anyffe |  Ze života
klik pro original velikost; © Anyffe

Jsem napjatá až hrůza.
Končetiny se mi třesou
a já nejsem schopná normálně uvažovat.
Je to přeci jednoduché.
Kdesi v podvědomí to cítím,
ale ne a ne si vzpomenout.
Zírám na ten bílý list papíru
a netuším, co dělat s tužkou,
jež právě svírám mezi prsty.
V hlavě mám totální prázdno.
Jen se mi tam tichounce posmívá podvědomí,
které vše ví
ale nechce mi prozradit svá tajemství.


Tvořit neznamená bořit, ale smysluplně stavět.

24. dubna 2009 v 21:05 | Anyffe |  Ze života

Přihlásila jsem se na net a málem mi vypadly oči.
Otevřela jsem totiž Srdce blogů a co nevidim.
Tam již netrpělivě očekávaná /aspoň mnou/ soutěž o nej wall.
Když sem se viděla, myslela jsem že to je snad omyl.
Chiquitka mě nominovala.
Takže tímto ještě jednou děkuji Chiq
a zároveň taky předem za všechny hlasy.

Celkově se mi to zdá tak trochu absurdní.
Za celých devět let mé školní docházky jsem nikdy nic nevyhrála.
A najednou.
Dostanu se na fyzikální olympiádu.
Postoupím v ní do krajského kola.
Vyhrajeme 1. místo ve výtvarné soutěži okolo Evropy.
Krajské kolo pokud jsem to spávně pochopila.
Teď se uvidí ještě jak to bude s celostátním.
Tvořit neznamená bořit, ale smysluplně stavět.
Taky jsem prý byla čtvrtá v okrese v jakémsi matematickém klokanovi.
Takže jsem z toho na větvi jak šimpanz skákavý /který mimochodem neexistuje :D/,
jakym omylem se to mohlo všechno tak stát.
Prý se mi to všechno 'zúročilo'.
Osm let se připravuju, a takle to dopadá.
Aspoň tak nějak to řekla moje výtvarácká učitelka.
Ale jsem za to všechno ráda.
A teď se jdu ještě zpamatovávat z posledních zbytků překvapení nad nominací s mým wallem.

aktual: Proč se mi místo obrázku nad článkem zobrazuje jeho popis? Obrázky přes HTML nějak stávkujou. Už je to poněkolikátý. Jenže ty co nahraju do blogu taky :D Takže jsem 'šťasná' že tu není ten ilustrační dokonalej pict. Pod 'obrázkem' je na něj ale aspoň odkaz.

Jo a ještě něco. Odkaz na hlasování zde.

Photoshopové počiny

23. dubna 2009 v 20:42 | Anyffe |  Grafika
Nějak byla dnes nálada tvořit, ale nechtělo se mi do ničeho většího, tak jsem vyhrabala jednu starší fotku a zkoušela co všechno se dá s photoshopovejma filtrama. Některý jsou velice zajímavý, stejně jako způsob, jakym jsem je objevila :D


Úvahy a vyznání milionů lidiček

19. dubna 2009 v 19:52 | Anyffe |  Myšlenky
Zde má být vložen ilustrační obrázek. Díky technické 'vyspělosti' serveru blog.cz však nelze zobrazit. Grr...

"Brzy jsem pochopil, že internet jsou především statisíce stran zbytečných textů a obrázků. Stále se opakující vyznání a úvahy milionů lidiček zděšených ze své samoty uprostřed lidstva. Je to záplava inzerátů, reklam, nesrozumitelných výkřiků, pornografie a kdesi dole, pod tím vším, leží informace, která má nějakou cenu. Je třeba se pro ni ponořit do hlubin kalných vod počítačové sítě a vytáhnout ji na povrch."
(Robert Blanda; úryvek z knihy Klíč k oběma světům, str. 49)

Tenhle člověk to myslím vystihl dokonale. Celkově je ta kniha plná zajímavých postřehů... ale to sem nepatří :D. Sama jsem už hodněkrát přemýšlela nad smyslem toho všeho. Mnoho lidí internetu nerozumí dostatečně na to, aby našli to, co potřebují. Místo toho objevují hromady puberťačských deníčků, reklamy na koupi různého zboží, ale informace nikde.
Proč vlastně tolik lidí píše na net všechny ty zbytečnosti? Přeci je tak mizivá šance, že si toho někdo všimne. Někdo, pro koho by to mělo nějakou cenu. I já jsem ve svých internetových počátcích bloumala stránkami sem a tam, aniž bych našla něco, co by mělo pro mě cenu. Jakmile se ale objeví první známky úspěchů, bývá to již jednodušší. Odtud vede odkaz tam, odtamtud zase támhle. A tak se dá celkem slušně vypracovat síť užitečných stránek.
Třeba samotné blogy. Když blog.cz začínal, viděla jsem v tom jen amatérsky udělané stránky plné zkopírovaných článků. Blog mě nijak nezaujal a přestala jsem tento typ stránek vyhledávat. O nějaký čas později jsem ale sem tam chtě nechtě nrazila na blog, který měl hlavu a patu. A řekla jsem si, že nějaký smysl to má. A tak jsem asi tady. Zároveň mi došlo, že všechny stránky mají sloužit k tomu, aby třeba někoho nakazili dobrou hudbou, ovlivnili názory na všechno možné, prezentovali sami sebe svou tvorbou a utkvěli tak někomu v paměti, což je asi smysl nejpodstatnější. Dokázala bych teď z hlavy říci mnoho útržků z úvah kohosi, kdo mě zaujal. A o tom právě to blogaření asi je. Vrýt se lidem do paměti. O to se snaží každá internetová existence. Ať už bloger, novinář, nebo třeba uživatel na lide.cz.
Jenže kde potom hledat ty informace? To už je oříšek. A je to oříšek dosti tvrdý, který asi málokdo dokáže úplně rozlousknout. Přes vyhledavače ani katalogy myslím cesta nevede. Tam se registrují většinou stránky, které chtějí, aby se k nim přišlo. Ty opravdu dobré této propagaci myslím samy vědomě nevyužívají. Tak kam pro informace? Nevím, nikdo mi to neřekl. Ale třeba na to jednou přijdu stejně jako na ten smysl blogaření.
Možná.

Výlet jeho říší

14. dubna 2009 v 20:51 | Anyffe |  Dotkni se hvězd

Je všude. Obklopuje mě ze všech stran, zprava, zleva, odevšud. Je všudypřítomný a zároveň tak neuchopitelný. Chci se ho dotknout, ale nemůžu. Natáhnu ruku a on se po ní ihned začne sátap. Když se mě však dotkne, mění se jen v trochu vody. Jeho dotek mě příjemně chladí, nechci se ho vzdávat. Procházím jím a vychutnávám jeho vůni i vlhkost, všechny ty pocity, které lze jen málokdy zažít v zemi tak vyprahlé, jako je tato.
Už mi nestačí se ho jen tak zlehka dotýkat. Rozeběhnu se. Prorážím si jím cestu a pokračuji dál. Pořád jen dál a dál. Je tak pomíjivý, že se bojím, aby mi předčasně neodešel. Nechci ho opouštět, ale musím. Můj výlet jeho říší končí. Výlet říší toho, který si říká déšť.

Ryba ve vodě

14. dubna 2009 v 19:48 | Anyffe |  Ze života
klik pro download
Wallpaper 1280 x 1024 on dA
Z velikonoc 09, foceno 11.04.

Nadechnu se a vnořím se do něj.
Do toho nekonečného oceánu.
Plavu pořád dál
a přitom z mých plic pomalu uniká vzduch uvěněný v bublinách
a s ním i všechny myšlenky.
Zůstávají jen pocity.
Pocity volnosti, bezpečí, znovu nalezeného domova.
Dochází mi vzduch a já musím na hladinu pro další.
Nechce se mi.
Jsem totiž ryba, a jsem ve vodě.

Kreativních činností není nikdy dost

8. dubna 2009 v 20:03 | Anyffe |  Grafika
klik pro větší náhled na dA

Nejdřív nevím, co dělat a najednou je přede mnou tolik kreativních činností. Ani si je všechny současně nevybavím.

• Na stole přede mnou je rozreslená dřevěná figurína. Odpoledne jsem měla chuť trochu pastelkovat, ale než jsem si to uvědomila, držela jsem v ruce tužku. Tak si říkám, že toho panáka vystínuju barevně. vidim to žlutá-zelená-modrá. Možná bez tý žlutý. Nešla jsem dnes na výtvarku /tedy šla, ale nikdo mi neotevřel. Ostatní ze skupiny už měli dnes volno tak jsem si řekla, že dnes asi výtvarka není/ a tak se to na mě asi začalo projevovat. Trochu jsem přemýšlela o tom "posunout to někam dál" a díky tomu mě napadlo to barevný stínování. Nakonec mám ale jaksi malý papír, nevešli se mi tam nohy :D

• Na noze mám přišpendlený bavlnky. Začala jsem dělat takový ty pletený náramky. Chtěla jsem jich hodně najednou, ale to je na moc dlouho na mě :D Takže bude aspoň nějakej... krémová-olivová-hnědá. Není to 10 strakatejch, ale... Přitom jsem zjistila, že mý zásoby bavlnek a spínacích špendlíků jsou dosti žalostný. Budu si muset nějaký koupit. Celkově si chci nějak moc věcí koupit jak to tak vidim :D.

• A ve skříni jsou gumičky na náramky z korálků. Který jsou mimochodem úplně dokonalé, ale zase tu není nikdo, koho by to dlouhodoběji bavilo. Hold patřím mezi ty kreativce, kteří můsí po max. půl hodině činnost změnit. Opět chci těch náramků 10 milionů, takže to taky bude na dlouho. A budu si muset koupit gumičky.

• Stejně tak jako náramky z korálků chci udělat i nějaký řetězy na krk. Ale vůbec netuším jaký, momentálně nejsem schopná říct, co bych potencionálně mohla nosit a co ne.

• Čímž se dostávám k tričkům. Chci si udělat vlastní výroby, poslední dobou se mi stává, že potkávám nějak moc lidí ve stejnym oblečení. Ctěla bych určitě jedno žlutý tričko pošít knoflíkama. Ale problém je v tom, že nemám tričko, knoflíky ani nitě. Budu si je muset koupit. Což ovšem bude problém /trička/, protože odmítám za to dát 200 a pak to předělat po svym. A v těch "levných" krámech jaksi nemají to, co si představuji. Buď má všechno miliony ozdob, nebo je to beztvaré a bílé :(

• A taky mám už od vánoc barvy na textil, tk jsem s nima chtěla něco namalovat ručně. Jenže opět není materiál, a v tomto případě ani inspirace.

• V obýváku je zastrčené prkno, které jsem donutila mamku přitáhnout z kanceláře, abych mohla kreslit. Teda spíš učit se s akvarelama. K tomu se taky potřebuju dostat, jenže chybí prostor.

• Pak taky hledám nějakou vhodnou látku na mojí novou nástěnku a na klekačku do novýho pokoje. To mě jako úkol napadlo teprve teď, takže to mě teprve čeká :D

• Potřebuju námět na fotky do "filmu" /rámeček na fotky na zeď/, naučit se ovládat pořádně můj foťák a konečně ho začít naplno využívat

• Ale předtím vypálit všechny fotky na CD, aby byl prázdnější PC

• A koupit novou paměťovku, obal na foťák a rovnou s tím vším i sluchátka.

• Začala jsem se učit html, založila jsem si stránky, a teď bych na nich asi měla makat, než mi je zablokujou protože jsem ještě nic nenahrála.

• A udělala jsem dva wally, ty co jsou přiložené k článku. Při příležitosti soutěže na Srdci blogů. Jenže jsem se pořád nemohla rozhodnout, který je lepší :D :D :D Tak snad jsem vybrala nakonec dobře.

Mohla bych pokračovat asi do nekonečně, napadáí mě čím dál tím víc věcí, ale na to by asi kapacita jednoho článku nestačila. Takže toť prozatím vše. Takže to mám zatím 13 činností, kdy navíc v jedné je jich vlastně několik...

klik pro větší náhled na dA