Úvahy a vyznání milionů lidiček

19. dubna 2009 v 19:52 | Anyffe |  Myšlenky
Zde má být vložen ilustrační obrázek. Díky technické 'vyspělosti' serveru blog.cz však nelze zobrazit. Grr...

"Brzy jsem pochopil, že internet jsou především statisíce stran zbytečných textů a obrázků. Stále se opakující vyznání a úvahy milionů lidiček zděšených ze své samoty uprostřed lidstva. Je to záplava inzerátů, reklam, nesrozumitelných výkřiků, pornografie a kdesi dole, pod tím vším, leží informace, která má nějakou cenu. Je třeba se pro ni ponořit do hlubin kalných vod počítačové sítě a vytáhnout ji na povrch."
(Robert Blanda; úryvek z knihy Klíč k oběma světům, str. 49)

Tenhle člověk to myslím vystihl dokonale. Celkově je ta kniha plná zajímavých postřehů... ale to sem nepatří :D. Sama jsem už hodněkrát přemýšlela nad smyslem toho všeho. Mnoho lidí internetu nerozumí dostatečně na to, aby našli to, co potřebují. Místo toho objevují hromady puberťačských deníčků, reklamy na koupi různého zboží, ale informace nikde.
Proč vlastně tolik lidí píše na net všechny ty zbytečnosti? Přeci je tak mizivá šance, že si toho někdo všimne. Někdo, pro koho by to mělo nějakou cenu. I já jsem ve svých internetových počátcích bloumala stránkami sem a tam, aniž bych našla něco, co by mělo pro mě cenu. Jakmile se ale objeví první známky úspěchů, bývá to již jednodušší. Odtud vede odkaz tam, odtamtud zase támhle. A tak se dá celkem slušně vypracovat síť užitečných stránek.
Třeba samotné blogy. Když blog.cz začínal, viděla jsem v tom jen amatérsky udělané stránky plné zkopírovaných článků. Blog mě nijak nezaujal a přestala jsem tento typ stránek vyhledávat. O nějaký čas později jsem ale sem tam chtě nechtě nrazila na blog, který měl hlavu a patu. A řekla jsem si, že nějaký smysl to má. A tak jsem asi tady. Zároveň mi došlo, že všechny stránky mají sloužit k tomu, aby třeba někoho nakazili dobrou hudbou, ovlivnili názory na všechno možné, prezentovali sami sebe svou tvorbou a utkvěli tak někomu v paměti, což je asi smysl nejpodstatnější. Dokázala bych teď z hlavy říci mnoho útržků z úvah kohosi, kdo mě zaujal. A o tom právě to blogaření asi je. Vrýt se lidem do paměti. O to se snaží každá internetová existence. Ať už bloger, novinář, nebo třeba uživatel na lide.cz.
Jenže kde potom hledat ty informace? To už je oříšek. A je to oříšek dosti tvrdý, který asi málokdo dokáže úplně rozlousknout. Přes vyhledavače ani katalogy myslím cesta nevede. Tam se registrují většinou stránky, které chtějí, aby se k nim přišlo. Ty opravdu dobré této propagaci myslím samy vědomě nevyužívají. Tak kam pro informace? Nevím, nikdo mi to neřekl. Ale třeba na to jednou přijdu stejně jako na ten smysl blogaření.
Možná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yasmin Yasmin | Web | 23. dubna 2009 v 6:39 | Reagovat

:) pěkné napsané.. já používám blog jen něco jako archiv mých fotek a ostatních výtvorů.. Radši bych si psala normální deníček, ale vyvolávat ty miliony fotografií zas není levné. Tak jsem si založila blog :). To jsem totiž ještě ani netušila, že tam vůbec někdo začne chodit :). Jinak děkuju, já vím, ta fotka je příšerná.. Vůbec nechápu, proč jsem jí tam vlastně dávala :D

2 Smilesy Smilesy | Web | 23. dubna 2009 v 17:03 | Reagovat

Ano, krásně napsané.Dokonale vystižené.
Já mám svůj blog jako sklad mých grafických výtvorů, tvoreb a hlavně názorů.Ale i informace se tam najdou.Bohužel ve smeti mých názorů těžko.:D Asi udělám speciální článek, a do něj dám odkazy na články s informacemi.Samozřejmě psané mými vlastními slovy.:DD

3 Anyffe Anyffe | 23. dubna 2009 v 17:35 | Reagovat

[2]: Smilesy: wow že bych někoho takle ovlivnila? :D ... a pokud máš blog jakožto skladiště své vlastní tvorby, bere se to myslim taky zase trochu jinak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama