Září 2009

Neumím létat

26. září 2009 v 20:59 | Anyffe |  Myšlenky
Forever lost... by Anyffe - klik for dA


Sedíš vedle něj a říkáš si,
že není kam spěchat.
Neuteče,
ještě to chvíli počká.
Je jako nafouklý balonek,
který se při prvním sebemenším poryvu větru vznese
a už ho nechytíš.
Je moc vysoko,
na nebi.
Ale já neumím létat.
Možná se za ním táhne slabounká šňůrka,
kterou mohu chytit a získat ho tak zpět.
Jen ji musím nejprve uvidět.
A včas vztáhnout ruku.
...maybe...

Žiješ v bublině? Ne, jsem FREE

21. září 2009 v 22:02 | Anyffe |  Ze života
The Time by Anyffe|klik pro orig. velikost - dA

Je to jakoby žil člověk v bublině konzumu
a pak najednou našel špendlík.
Praskne jím bublinu,
tu ohromnou, neprostupnou stěnu.
Jedním malým špendlíčkem.
Člověk zpětně zjišťuje,
že byl 'zahleděn v sebe',
rozhlíží se, směje se, rozšiřuje obzory.
Najednou je všechno veselejší
a celý svět se na vás směje.
Děláte věci, které vám prý nejsou podobné.
To říkají přátelé, kteří nakonec zjistí,
že teprve tohle jste doopravdy Vy.

není to to, co jsem chtěla, blbne mi to tu, už se mi to smazalo a teď jsem to nějak zkrátila asi... jen si nemužu vzpomenout, cože to tam ještě bylo :D no to je jedno, stejně tu prakticky nikdo neví o co jde... ;)

Slečna Crumb v akci

13. září 2009 v 12:37 | Anyffe |  Grafika
Včerejší den proběhl ve znamení focení. V pátek jsme se to tiž nějak dostaly v naší konverzaci s Lucindou k úpravě fotek. Nakonec jsme se narychlo dohodly, že se sejdeme a vzešlo z toho asi 130 fotek. Docela slušný výkon myslím. Dostala jsem se k úpravě patnácti, které mi přišli takové 'nějaké'. Takže tady jsou, pokusím se ke každé připsat plnohodnotný komentář.

Ale cože z toho ještě? Dohadovaly jsme se, která z fotek je jaksi nej. Ať už jako hlavní na profil, nebo obecně. Tak pro zajímavost jsem odkaz na fotky poslala pár lidem, kteří byli zrovna online, ať se vyjádří, cože se jim z toho líbí nejvíc. Dostalo se mi pár reakcí ve smyslu 'nechceš mě taky fotit', což mě samozřejmě potěšilo, ale z toho problémů jak mravenců v mraveništi(spíš věcí okolo k zařizování, abych byla přesná). Vypadá to, že asi začnu fotit nejen holky, ale taky i kluky. Přiznám se, že se mi doteď nestalo, aby mi nějaký kluk řekl 'vyfoť mě', tak jsem byla mírně vykolejená, ale vlastně proč ne. Aspoň si někteří nebudou mít na co stěžovat.

A vypadá to, že možná i budu mít toho skéééjtááá pro ty mé umělecké účely, takže šťastná jako blecha. Ale pššt, tohle je zatím tajemství ;)

Na konci článku je anketa, která se vám líbí nejvíc, tak se prosím zapojte. Uvítám i případné komentáře PROČ se vám ta či ona fotka líbí. Foky jsou 'očíslované', když najedete myší na fotku, zobrazí se vám to, nemusíte tedy počítat.


Jedna z prvních fotek, kdy jsme se obě víceméně rozkoukávaly ve vzájemném vztahu fotoraf-model. Fotila jsem ji jak mi zrovna přišla pod ruku a v téhle části vzniklo nejvíce takových momentek. Ale pár zajímavých portrétů co by stáli za zmínku, rozhodně vzešlo. Zjistila jsem u toho, že je doslova závislá na mobilu :D Nebo možná na někom.

Prý 'sedni si ke mě'. Asi byste ani nevěřili, v jaké výšce to seděla. Těchhle pár fotek je z bývalých německých zahrad, takových jejich 'parků'. Všude hodně zdobených schodišť jako je tohle. Přijde mi to jako ideální prostředí. Tam, kde Lucinda zrovna sedí, bývávalo dříve asi zábradlí. Vrcholek schodiště asi 5 metrů nad zemí :D.

Tady jsem jí řekla, ať jde na takový čtvrtý, pátý schod. Stoupla si tam, a já jí milostivě mohla fotit nohy :D Nakonec jsme se shodli, že si má sednout. To by nebyl takový problém, dokud jsem po ní nechtěla, aby šla ještě o schod níž. Z mého pohledu na tom nebylo nic divného, ale ono tam bylo ostružiní. Což já jsem nevěděla. Takže chudák holka si sedla a nic neřekla.

Tak to prostě pochop

11. září 2009 v 21:37 | Anyffe |  Dotkni se hvězd

Modrá. Žlutá. Růžová. Zelená. Fialová.
Takové jsou její sny,
takové jsou její názory,
takové jsou její myšlenky.
Tak to prostě pochop,
že nemůže být vždy po tvém.
Že nemůžeš kecat do života jiným.
Pochop, že když něco chci,
tak se podle toho zařídím
a tebe k tomu nepotřebuji.
Pochop, že mám vlastní hlavu
a přestaň mi organizovat život.
Já chci žít ten svůj
a ne ten podle Tebe.
Jen mi prosím řekni, kde je problém.
Řekni co se děje a já se aspoň pokusím pomoct.
Takhle ale nemůžu nic.
Jen trpět s pomyšlením,
že nedokážeš žít svůj život
a proto žiješ ten můj.
Zbyla mi pro tebe už jen jedna věc.
Už jen lítost.

Recenze na blogery?

5. září 2009 v 10:09 | Anyffe |  Myšlenky
"A-á" hlásí se nová zpráva ICQ. V jejím textu se objevuje odkaz na nový blog mého kamaráda s žádostí o pomoc. Po výměně několikati zpráv mě napadne, co že to vlastně chce zveřejňovat: Sám vlastně ani neví. Takový blog o blogu (jak je to množné číslo? o blogách? o blozích?). V textu jeho zamýšleného profilu stojí, že většina lidí, co má blog, buď dobře píše, kreslí, či fotí. On ale neumí (prý) ani jedno.
A tak mě napadlo, ževlastně neznám nikoho, kdo by zveřejňoval své názory na jiné internetové existence. Určitě to znáte. Čtete něčí články, on čte naopak vaše, navzájem si nazecháváte komentáře. O takovém člověku si jistě nějaký názor uděláte. Jaký je? Co dobře umí a co mu naopak nejde? Jak si představujete, že vypadá? (blbá otázka, pokud je někde fotka, že? :D)
Přišlo mi to jako zajímavá myšlenka, aby někdo řekl, jak lidé působí. A nejen lidé z tohoto prostředí. Klidně to může být i nějaká slečinka z lide.cz apod. Mě by to taky zajímalo, jak že to vlastně působím. /Ještě mě teď napadá, jak některé dilinky "hodnotí blogy". O téhle povrchní záležitosti nemluvím, je to povětšinou hlavně o vzhledu. To jen tak trochu bokem.../

Když mi pak slečna Awia nabídla, že mi něco napíše - proč, o tom příště -, hned mě napadla ta myšlenka. Chce psát? Tak dobře, ať tedy píše o něčem co mě zajímá. Nebo spíš na co mě zajímá její názor. A to jsem já sama. Nakonec jsem jí tedy nakázala téma Anyffe, a to nějakou zajímavou a originální formou. Tak uvidíme, jaká krásná písmenka poskládá. A tím by byl první názor na světě.
A pokud to tak mohu říci, docela by mě potěšilo, kdyby onen již zmiňovaný kamarád následoval Awiina příkladu a pojal ten blog nějak takto.
To ať nám ale prozradí čas...
...a nebo hvězdy.

P.S.: Doufám, že to nevyznívá namyšleně nebo povýšeně. Trochu jsem váhala, jak vyjádřit to, co jsem chtěla. Tak snad se povedlo.
Awia: Sice bych už měla nápad na tu tapetu, ale venku je pořád špatné počasí. Tak nevím, buďto si počkáš, nebo vyhrabu nějakou fotku co už tu mám... ale pak to bude asi omezený tím, co mám. Tak jak chceš, ozvi se...