Červenec 2010

Nekonečné hlubiny nebeského oceánu

18. července 2010 v 19:27 | Anyffe |  Dotkni se hvězd
z 16.7.2010
Ležela na sluncem vyhřátém betonu
a dívala se vzhůru na oblohu.
Měsíc se schovával za stromem
a jediná viditelná hvězda
se k němu zvolna přibližovala,
až zmizela za strom také.

Nebe bylo dokonale modré,
jen na západě ještě doznívaly
poslední tóny rudých červánků.
Pohledem se utápěla 
v té nekonečně modři
a přemítala,
proč jí to připadá tak důvěrné,
odkud ten pocit zná.

Nekonečné hlubiny nebeského oceánu...

Hlavou jí probleskl obraz.
Obraz dvou očí majících
ten nejkrásnější odstín modři,
jaký jen může být.
Obraz očí tak hlubokých,
že na konec nelze doplavat
a i ten nejlepší plavec
by se v nich utopil.

Ta vzpomínka jí projela hlavou jako blesk
a zaplavila její nitro pocity.
Nechala se jimi ovládnout
a po tvéři se jí rozlil úsměv.
Teď byla šťastná.
Vydechla a její oči se zavřely.

Piano lady by Anyffe

Tohle dál nejde, říká si Anyffe

18. července 2010 v 18:37 | Anyffe |  Myšlenky
Anyffe si tak projíždí novinky na facebooku a čte každý desátý status maximálně. Tohle dál nejde, říká si.
Otráveně stránku zavřu s tím, že si raději přečtu něco inteligentního na blogu. Jaké je vlastně téma týdne? Celý týden pryč, vůbec netuším... zadávám do adresního řádku blog.cz a pídím se po tématu tohoto týdne. FACEBOOK, dočtu se. Už zase, facebook. Už je opravdu všude. Čekala jsem, že se dostane brzy mezi téma týdne, ale tohle mě překvapilo. Zrovna tenhle týden :D
Nicméně začítám se článků, které napsali ostatní. Většinu ani nemusím otvírat a jen nevěřícně kroutím hlavou nad slečnami, pro které se facebook asi stal jejich životem. Myslím tím, jejich Prvním životem, tím upřednostňovaným před realitou.
Dalších několik článků je plných faktů, která si člověk dohledá na nějaké internetové encyklopedii, popřípadě přímo na facebooku. Nesmyslné články, říkám si.
Konečně narazím na jeden smysluplný článek a začtu se. Názor téhle slečny je negativní. Zajímavé číst o facebooku i z jiného pohledu. A musím uznat, že ve spoustě věcí s ní souhlasím. Zároveň se v tom ale sama vidím, v těch věcech, které ona odsuzuje. A které dnes vadí i mě. Saba sebe nechápu, jak jsem mohla být taková?
Málokdo dnes chápe podstatu téhle stránky, a podle toho to tak i vypadá.
Já sama jsem ji ze začátku nechápala, hrála jsem nesmyslné hry, dělala testy s pochybnými výsledky, přidávala si do přátel lidi, kteří mi poslali žádost a ani jsem netušila, kdo to je.
Pak mi to začalo vadit, zeď jsem měla zahlcenou cizími lidmi, miliony žádostí, stovky novinek. Začala jsem mazat. Cizí lidi, sebe ze skupin, blokovat nesmyslné aplikace. A byla jsem spokojená. Aspoň na čas.
Teď projíždím novinky, a je to tu zase. Nic z nich nečtu. Tak proč? Proč tady všechny ty lidi mám, když mě vlastně vůbec nezajímají? Někdy nečtu ani příspěvky lidí, se kterými se v reálu bavím, zjišťuji, že mě nezajímá to, co křičí do světa, co píšou a může si to přečíst každý. Když chtějí, abych danou věc o nich věděla, ať mi to řeknou do očí.
Mám něco přes dvě stě přátel a nedokážu se rozhodnout. Koho smazat? Koho ne? Jsou to lidé, které osobně znám, s 90% z nich se pozdravím, s polovinou se bavím, ale jejich novinky mě nezajímají. Jestli je tam deset lidí, jejichž statusy čtu, je to možná hodně.
Jednou už jste si je všechny ty lidi přidali, tak jak teď před nimi ospravedlnit, že jste si je odebrali z přátel? Když kliknete na "odebrat z přátel" (nebo jak se to tlačítko jmenuje v CZ, nevím), většina lidí vás označí za namyšleného, nebo něco podobného.
Nejspíš si říkají, co vám to přelétlo přes nos. Nechápou vás, a tak vás odsoudí.
Během psaní tohoto článku jsem se definitivně rozhodla. Konec s tímhle. Mažu ty lidi. Když s nimi budu chtít být zase ve spojení, jednoduše si je znovu přidám, ne? Jednoduché, tečka.
P.S.: Držte mi palce, ať mě ti odebraní "přátelé" "neukamenují" opětovnými žádostmi o přátelství, nesmyslnými dotazy a pohrdlivými pohledy. A jestli to někdo přečtl, tak díky za pozornost. Budu ráda za jakoukoli odezvu ;)

Facebook addiction by gladiator656
(nesmírně trefný obrázek... propůjčeno z deviantARTu)